STRD – Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna.
Czym jest skaningowa termografia regulacyjna STRD?
To wg modelu Heidelberskiego to metoda polegająca na bezdotykowym pomiarze, czujnikiem podczerwieni, ciała człowieka, które jest poddane bodźcowi stresowemu, jakim jest w tym przypadku, ochłodzenie ciała, co osiąga się przez rozebranie badanego.
Dla ułatwienia sposób badania można porównać do badania USG, gdzie sondę, w tym przypadku analizator podczerwieni, przesuwamy wg określonej procedury wzdłuż ciała człowieka zbierając dane, czyli określone wartości temperatury w zakresie podczerwieni. W odróżnieniu od badania USG tutaj sonda nie styka się z ciałem. Dokonywane są trzy kolejne pomiary w ustalonym porządku i czasie. Otrzymujemy szereg wartości, które poddane są matematycznej analizie celem znalezienia korelacji ze zdrowiem i chorobą człowieka.
Jaką mam korzyść z badania STRD – Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna?
Metoda ta umożliwia ocenę stanu zdrowia człowieka na poziomie zmian energii. Każda choroba rozpoczyna się zawsze w strukturach ciała dotkniętych zaburzeniem przepływu energii. Jeżeli zmiany przepływu energii są chroniczne, to choroba ujawnia się w ciele pod postacią chorób somatycznych. Zastosowanie metody STRD pozwala na zastosowanie wczesnej i skutecznej profilaktyki zdrowotnej. Aktualnie na świecie nie ma jednolitej metody profilaktycznej, która oceniałaby stan zaburzeń energetycznych w sposób powtarzalny i zgodny z metodologią naukową. Obecnie, aby wykonać całościowe badanie profilaktyczne trzeba zrobić wiele różnych badań począwszy od morfologii i biochemii krwi i moczu poprzez badania elektrofizjologiczne jak EKG, czy EEG do bardzo wyrafinowanych badań obrazowych jak CT,NMR, PET. Wszystkie te badania opisują stan organizmu odbiegający od normy anatomicznej czy chemicznej. Natomiast nie są w stanie opisać zaburzeń z punktu widzenia zmian energii. Co więcej klasyczne badania nie opisują człowieka jako całości tylko jako zbiór cząstek chemicznych lub narządów. Badanie STRD pozwala widzieć człowieka jako jedność anatomiczno –chemiczno – psychiczną. Różnice i możliwości badań klasycznych i STRD zebrane w poniższej tabeli
Metoda STRD |
Klasyczne badania medyczne |
Całościowa ocena stanu zdrowia |
Wąski zakres oceny stanu zdrowia |
Pozwala powiązać stan zaburzeń emocji ze stanem zaburzeń somatycznych w organizmie |
Brak takiej możliwości |
Wykrywanie chorób na poziomie energetycznym |
Wykrywanie chorób na poziomie somatycznym |
Pozwala ocenić indywidualny profil zdrowia badanego |
Pozwala ocenić statystyczny profil zdrowia badanego |
Pozwala zauważyć zasadniczą przyczynę choroby w organizmie |
Pozwala zauważyć skutek choroby w organizmie |
Pozwala zobaczyć wczesne niekorzystne skutki długotrwałych terapii |
Brak takiej możliwości |
Krótki czas oraz niska cena badania |
Z reguły pacjent musi wykonać szereg badań, które zajmują dużo czasu i niejednokrotnie są bardzo kosztowne |
Wiedza oparta na zaawansowanych dyscyplinach naukowych |
Wiedza oparta na zaawansowanych dyscyplinach naukowych |
Powtarzalność badania potwierdzona klinicznie |
Powtarzalność badania potwierdzona klinicznie |
Należy jednak zdecydowanie podkreślić ze badanie STRD nie wyklucza innych badań, ani je zastępuje, ale stanowi bardzo cenne uzupełnienie kompleksowej diagnostyki człowieka.
Korzyści dla lekarzy i terapeutów STRD – Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna
- Znacznie przyśpiesza proces diagnozowania pacjenta
Dyscyplinuje diagnostę - Większość lekarzy ma problem z pacjentami którzy skarżą się na rożne objawy a wyniki u nich badań wychodzą poprawnie- dzięki STRD ten problem dużo łatwiej i szybciej rozwiązać
- W przypadku kosztownych i długotrwałych terapii nie możemy często określić czy to postępowanie jest właściwe, kierujemy się raczej subiektywnymi odczuciami pacjenta [ jak często zdarza się?, że pacjent ozdrowiał a my nie wiedzieliśmy, dlaczego, bywa też i odwrotnie ] – badanie STRD w sposób wysoce obiektywny i powtarzalny podpowie czy nasze postępowanie jest słuszne, czy wymaga korekty lub zaniechania danego leczenia.
- STRD wyznacza reguły i tłumaczy powstawanie tzw. efektu PLACEBO
Pozwala na bardzo szybką ocenę czy zastosowany zabieg jest korzystny czy nie. Unikamy przez to często niepotrzebnych uciążliwych dla pacjenta zabiegów - STRD pozwala przewidzieć czy w danym momencie np. chemioterapia jest dobrym sposobem leczenia czy też nie powinno się najpierw poprawić stan energetycznego pacjenta – unikamy w ten sposób lub bardzo znacznie zmniejszamy niekorzystne efekty takich terapii.
- Dzięki STRD możemy sie dowiedzieć się czy postępowanie profilaktyczne np. dobrana dieta, suplementacja witaminowo- minerałowa jest korzystna czy zbędna a być może nawet szkodliwa.
STRD pozwala potwierdzić czy homeopatia ma działanie na danego pacjenta czy też nie. Pozwala to po gruntowanej analizie termogramu zmodyfikować takie leczenie lub go zaniechać. W/g mojej oceny STRD jest w stanie obiektywnie odpowiedzieć czy leki homeopatyczne działają i nie jest to tzw efekt PLACEBO. - Analiza STRD odpowie nam też czy wszelkie metody niekonwencjonalne jak bioenergoterapia , akupunktura i pokrewne metody, rożne typy zabiegów czy to kręgarskich czy innych z udziałem przeróżnych urządzeń, mają działanie korzystne na nasze zdrowie czy jest to tylko „drenowanie” kieszeni
- STRD może wyznaczyć nowe standardy postępowania diagnostyczno -terapeutycznego
Korzyści dla pacjenta STRD – Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna
- Wczesne wykrycie zagrożeń zdrowia
- Możliwość prowadzenia profilaktyki z poziomu nie tylko fizycznego, ale i psychoemocjonalnego
- Informacja o zasadniczej przyczynie choroby
- Skuteczniejszy dobór terapii
- Wczesna informacja o nieskuteczności terapii czy zabiegów
- Zachowanie zdrowia
- Indywidualne traktowanie pacjenta
- Pacjent bierze odpowiedzialność za swoje zdrowie.
- Podniesienie jakości i wydłużenie życia
- Wzrost samoświadomości pacjenta
- Opóźnienie procesów starzenia
- Obniżenie wydatków finansowych dzięki wczesnej diagnozie