PRZYJEMNY I SKUTECZNY ZABIEG
Metoda terapii i receptura świec ma źródło między innymi w wiedzy i doświadczeniach Indian Hopi z Ameryki Północnej. Opisy terapii przy pomocy tych świec można też znaleźć w pismach starożytnych Greków. Podobne metody stosowano również w Indiach i Chinach. Wielu z obecnych mieszkańców rejonów śródziemnomorskich oraz Ameryki pamięta z dzieciństwa, jak byli poddawani terapii przy pomocy specjalnych świec wkładanych do ucha. Metoda terapii świecowej rozwinięta dzięki kontaktom z Indianami Hopi, została zbadana i zaakceptowana jako skuteczna przez współczesnych badaczy. Jest obecnie stosowana na całym świecie, a świece Hopi są produkowane i sprzedawane w milionach sztuk w wielu krajach, w tym w Polsce.
Świece Hopi są coraz częściej używane przez terapeutów medycyny naturalnej. W nagłych przypadkach świecowanie uszu stosuje się raz dziennie przez siedem kolejnych dni. W stanach chronicznych 1-2 razy w tygodniu do uzyskania poprawy, zapobiegawczo co 4-6 tygodni. Zawsze stosujemy zabieg dla obydwu uszu zaczynając od zdrowszego.
ZABIEG
Powoli tląca się świeca / koncha dzięki długiemu pustemu lejkowatemu wnętrzu wytwarza delikatny termiczny efekt kominowy w uchu. Ogrzane powietrze bezboleśnie wysysa z głębi ucha woskowinę z zawartymi w niej metabolitami, toksynami i licznymi zanieczyszczeniami do góry i wydala na zewnątrz. Leczniczo działają opary olejków.
WSKAZANIA:
- oczyszczanie uszu – nadmiar woskowiny – wrażenie zatkanych uszu
- podrażnienia i poinfekcyjne stany zapalne w uszach lub zatokach
- szumy i dzwonienia w uszach
- problemy z błędnikiem
- poprawa słuchu
- regulacja ciśnienia przy bólach głowy, migrenach, zapaleniach zatok, nieżycie nosa
- uśmierzanie stresów i nadmiernej drażliwości, potrzeba osiągnięcia relaksu
- aktywizacja procesów metabolicznych i odpornościowych
- stymulacja energetyczna organizmu
UWAGA:
podczas jednego zabiegu powinno być świecowanie obydwoje uszu
po zabiegu zabezpieczyć uszy przed zimnem wacikami
PRZECIWWSKAZANIA:
- wyciek ropny z ucha
- uszkodzenie błony bębenkowej i przewodu słuchowego zewnętrznego
- reakcje alergiczne na produkty pszczele